Radek Hrdlička

29. 11. 1977
herec, režisér, designer

radek@divadlocernypetr.cz

Mám rád divadlo, a to už od dětství. Hrál jsem už od plenek, i když zpočátku jen na rodiče a se sestřenkou pro příbuzenstvo, kteří byli mými jedinými diváky. Postupem času jsem se ale nacpal prakticky všude: do amatérských ochotnických spolků, filmů, organizování festivalů, na profesionální scény, moderování… baví mě bavit. Tedy lidi. A vlastně i sebe. Herectví totiž dává člověku možnost poznat sebe sama do hloubky, pomáhá mu při jednání s lidmi v osobním životě a navíc – hraní je jediná možnost, jak si beztrestně vyzkoušet být někým, kým nejste, chovat se tak, jak se normálně nechováte a dělat věci, které normálně neděláte. A když jste za toto chvilkové „převtělení“ navíc odměněni potleskem, stane se hraní silnou, ale bezpečnou drogou a v tom lepším případě i životním stylem. Krásný doklad toho, jak i z neplacené práce může mít člověk radost.

Každý člověk–hérec by si měl projít vším možným, aby věděl, co je pro něj nejlepší. Já si prošel mj. brandýský divadelní spolek Klika, vyzkoušel hraní před kamerou ve filmu Chatař, spolu s Petrem Faldusem si střihnul moderování hudebního i filmového festivalu (Tarantinofest, Houfest), chvíli zkoušel s profíkama ve Švandově divadle, a to všechno proto, abych skončil v ochotnicko–recesistickém divadelním spolku Černý Petr. Teprve zde jsem pochopil, že nejde o to, co hrajete, ale s kým to všechno děláte. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Pokud byste měli neodolatelnou touhu mě kontaktovat, můžete tak učinit prostřednictvím e-mailu nebo navštivte mé osobní stránky na www.radekh.cz.