Kdo jsme

Černý Petr

Jsme autorské divadlo s téměř desetiletou tradicí z Brandýsa nad Labem a okolí. Zezačátku jsme hráli jen krátká pásma vlastních výstupů většinou doprovázená projekcí, pak si vyzkoušeli pohádku a později jsme se pokusili o klasické divadelní představení na motivy Shakespearova Roman a Jana, které jsme pojali hned ve velkém. Aspoň co se výšky kulis týče. Že jsme schopni organizačně zvládnout větší akci jsme se přesvědčili po úspěšném Normalizačním plese a nakonec jsme se vrátili zpět k pohádkám. Již druhým rokem hrajeme Šíleně nastydlou princeznu a Čertovskou pohádku, se kterými objíždíme nemocnice, dětské tábory a dětské domovy. V roce 2013 jsme ve s spolupráci s mateřským centrem Brandýský Matýsek zorganizovali chartitativní akci na pomoc malému Lukáškovi, zkrátka jsme rádi, když tím málem, co umíme, můžeme někomu aspoň trošku pomoci.

Divadlo Černý Petr vzniklo v roce 1994, název vznikl spojením jmen Petra Falduse a Miroslava Černého, ke kterým se postupně přidávali další kamarádi, kteří se stali herci. Někteří se jimi teprve stávají, protože s námi hrají i naše děti. Hlavním autorem Černého Petra je principál Petr Faldus, ke kterému se postupně přidal i Michal Bojković, který zároveň s Petrem tvoří hudební poklad. Spolupracujeme také s hudebníkem Karlem Chodorou, který nám pomáhá naše nápady realizovat. Spolu s hudebně-divadelním občanským sdružením Samoděj každoročně organizujeme festival Divadelní Brandýs a v současnosti připravujeme další hru pro dospělé s názvem Cvokárna, která je již plnou souhrou obou autorů a hra při zkoušení postupně dostává nový rozměr.

Jsme kontaktní divadlo, převážně u pohádek rádi a často zapojujeme děti, často a rádi se stáváme součástí oslav, festivalů, besídek a soukromých i charitativních akcí. Bližší informace o našem repertoáru získáte kliknutím na příslušný odkaz v menu.

Snažili jsme se web vytvořit natolik intuitivně, aby se v něm nikdo neztratil. Pokud byste přece jen tápali, potřebovali další informace nebo se chtěli vyjádřit ohledně některého z našich představení, budeme rádi za vás kontakt a vzkaz v naší návštěvní knize v odkazu KONTAKT.
Fotografie jednotlivých členů najdete přejetím myši nad rubrikou KDO JSME. Fotky pro nás pořídil Michal Valenta. Děkujeme!